Siirry pääsisältöön

9.6. 2026 Sense of belonging hankkeen lopputapahtuma

Sense of belonging hankkeen (2023-2026) lopputapahtuma pidetään 9.6.2026 Helsingissä, Oodi-kirjaston 1. kerroksessa Maijansalissa klo 13-15.

Tervetuloa kuulemaan hankkeen toiminnassa mukana olleiden kokemuksia ja ajatuksia sekä tutustumaan hankkeessa kehitettyihin toiminnallisiin menetelmiin. Tilaisuudessa koetaan myös musiikkiesityksiä ja muita taiteellisia elementtejä, jotka avaavat hankkeen teemoja elämyksellisellä tavalla

Lopputapahtumaan on mahdollista osallistua joko paikanpäällä tai etäyhteyksin. Tilaisuus on ilmainen ja se on suunnattu sosiaali,- terveys,- kasvatus,- ja nuorisoalan ammattilaisille, hankkeen aikaisille yhteistyötahoille, sekä kaikille, joita hanke on jollain tavalla koskettanut tai se kiinnostaa.

Jos haluat osallistua tilaisuuteen etänä, saat osallistumislinkin sähköpostiisi lähempänä tapahtumaa. 

Paikan päälle mahtuu 100. ihmistä. Jos paikat on täynnä, saat etäosallistumislinkin.

Ilmoittautuminen tilaisuuteen päättyy 28.5.2026. Maijansaliin on on esteetön pääsy.

Lämpimästi tervetuloa!

Lisätietoja: sari.halinen@seta.fi


Päivämäärä: 09.06.2026 13:00 – 15:00

Tapahtumapaikka: Oodi-kirjaston Maijansali

Järjestäjä: Sari Hälinen / SMOK, Sense of belongin -hanke

Sähköposti: sari.halinen@seta.fi

Tarvitsemme tiedon tarjoiluja varten